Jake Gyllenhaal

Jacob Benjamin Gyllenhaal

8,7
126 448 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jake Gyllenhaal

Czy:
1. gylenhal
2. gylenhol
3. dżylenhal
4. dżylenhol
5. czy jeszcze jakoś inaczej?

z góry dziękuję i pozdrawiam

pusia

Odpowiedź numer 4 jest najbliższa.
Powiedz sobie po angielsku: JILL-EN-HALL a wyjdzie pięknie.

Howler

Ja bym obstawiał opcję trzecią - Dżylenhal. "haal" czyta się chyba inaczej niż
"hall".

ZwolaK

nie, nie, to dżylenhol, przez "o". Na pewno.

sunnyweather

a jesteście pewni że przez 'dż'? bo to przecież nie jest amerykańskie nazwisko.

pusia

Pewnie, że "dż". Ale "Dżylenhol"? Jak to? Zawsze było "Dżylenhal"!

Elizabeth_Bennet_2

na oscarach czytali dżylenhal wiec pewnie tak.....................

_myslicielka_

Zastanawiałam się nad tym dopóki nie obejrzałam Oscarów, a tam było dżylenhal, jak już zostało tu wspomniane. W każdym razie ja tak od teraz mówię :P

użytkownik usunięty
Howler

Howler ma absolutną rację! Końcówkę nazwiska wymawiamy jak "hall".

pusia

na 100% odpowiedź pierwsza ^_^
jak nie wierzycie to wejdźcie (kto ma winde xp prof) panel sterowania)mowa i tam wpiszcie jego nazwisko :) powie "gylenhal" :)

w00cash1234

Na 100 procent mówi się: "Dżylenhal". Wszędzie tak mówią, na każdym rozdaniu nagród! A ten głos z komputera przekręca wszystko, wystarczy powpisywac sobie różne wyrazy i się przekonać!

pusia

też bym przeczytał -hal, ale na jego stronie wyraźnie jest napisane JILL-EN-HALL, czyli jednak -hol.
Kiedyś zażartował, że ma nadzieję, że pożyje tak długo, aż ludzie nauczą się wymawiać jego nazwiska.

Howler

To może się udać ale tylko wtedy jak zmieni nazwisko na jakieś prostrze w wymowie :P

Reeze

I taki z tego wniosek: po cholere ma chlopak to szwedzkie nazwisko?:) To prawda, bo tatus jest "of Swedish origin".

sunnyweather

Jake Dżylenhal!!! No co wy ludzie-nie hol!!!! na milion %%%%

simps84

no wlasnie, jakie HOL??? wszedzie mowią gylenhal albo dżylenhal, a nie zadne hol...

_myslicielka_

Najlepsze rozwiązanie: Niech każdy mówi tak jak mu się podoba, bo hol i hal nie robi wielkiej różnicy :P

pusia

Pusiu moja droga
a więc
na jego oficjalnej stronie (jakiegyllehaal.com) zakładka "bio" pierwsze zdanie wygląda tak:

"With a talent and instinct beyond his years, Jake Gyllenhaal(pronounced Jill-en-hall) is on the fast track toward stardom. "

pierwsze jest na pewno "dż". a na końcu angielskie "hall", czyli jak sama wiesz (w wiem że wiesz, pani intermediate) coś jak "a" ale z naleciałością na "o"

ps. ostatnio robilłam w szkole przestawienie z angielskiego. ja napisałam tekst i jedną z postaci ochrzciłam właśnie Gyllenhaal. wyobraź sobie konsternację. nikt nie chciał tego przeczytać xD

chimzz

tez kiedyś nie wiedziałam ale byłam na oficjalnej i przeczytałam dokładnie to samo zdanie które powyżej napisała chimera:)

runaway

a więc wszystko jasne.
dyskusja zamknięta, dziękuję wszystkim za pomoc :*
pozdrawiam

pusia

na 100% dżylenhol dokładnie sie przysłuchałam na MTV MA

jake_forever

hej, a ktoś w studiu osracowym w Polsce u tej tragicznej torbickiej powedział "dżylenszol" - może to jest poprawne?

Pyska

http://www.youtube.com/watch?v=j3GN_YQKR1k
jelenhulehe :D:D

Urbanite

hahahaha to teraz sama juz nie wiem czy Dżylenhal czy jelenhulehe xD

aleksandral23

Dżylenhal jest po prostu prościej. Przecież na co dzień nikt do niego nie powie jelenhulehe xD Tym bardziej, że strasznie trudno to odpowiednio zaakcentować, więc "zangielszczają" to sobie.

pusia

A ja czytam "Gajlenhal" :)

pusia

W języku angielskim nie ma żadnyh reguł dotyczących wymowy zarówno nazwisk jak i imion . Pozdro

pusia

http://www.youtube.com/watch?v=j3GN_YQKR1k&feature=player_embedded#!

po prostu :P

pusia

DŻYLENHAL. Sam Jake tam mówi, wiec ;)

pusia

ja wrzuciłem jego imię i nazwisko do programu expressivo i głos Jennifer odczytał to jako, tu zapis spolszczony: "dżeejk dżajlenhol" :D

pusia

u niego naprawde nazwisko sie czyta Jelenhulahej. Ci co po angielsku czy amerykansku gadają nie beda tak czytac wiec czytają tak, jak angielskie nazwisko.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones