Jake Gyllenhaal

Jacob Benjamin Gyllenhaal

8,7
125 567 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Jake Gyllenhaal

Najlepszy aktor pierwszoplanowy:
Michael Keaton (Birdman)
Steve Carell (Foxcatcher)
Benedict Cumberbatch (Gra Tajemnic)
Bradley Cooper (Snajper)
Eddie Redmayne (Teoria Wszystkiego).
Wytłumaczcie mi, dlaczego w tym gronie nie znalazł się Gyllenhall za 'Nightcrawlera'? Patrząc na jego postać tam miałem ciary. Zwykle sympatyczny Jake, ze swoim charakterystycznym uśmiechem, nagle uśmiecha się mając zupełnie martwe oczy i nie wiemy, czego mamy się spodziewać za chwilę. A to tylko jeden z przykładów. Pierwszy raz widziałem jednego aktora w tak innej roli, w tak odmiennej od tych, które prezentował do tej pory. Arcydzieło. Dlaczego więc w tym gronie mamy hm, Carella w niesamowicie nudnym 'Foxcatcherze'? Okej, koleś grał dotychczas w samych komediach, ale przepraszam bardzo, to Jim Carrey powinien dostać Oscara, bo nagle zagrał w 'Numerze 23'? Byłem zupełnie pewien tej nominacji dla Jake'a, a tu takie coś...

johnnybravo1991

Nie zawsze nominowani są aktorzy , którzy na to zasługują . Też byłem zdziwiony

johnnybravo1991

Kpina to był faworyt do wygrania a nawet nie jest nominowany. I gdzie jest staruszek z Whiplash Jk. simons chyba?

Sneak

J.K. Simmons ma nominację w kategorii najlepszy aktor drugoplanowy ;)

noirtulipe

Tak mój błąd.

johnnybravo1991

zgadzam się że zagrał rewelacyjnie. trudno mi jednak się zgodzić ze zdaniem, że zagrał tak odmiennie od wszystkich wcześniejszych swoich ról. w takim choćby Donniem Darko był meeeega mroczny, a momentami straszny, choć w nieco inny sposób niż w Strzelcu. nie jest aktorem, który gra tylko i wyłącznie "miłych chłopców" :)

johnnybravo1991

Oscary i ta cała akademia to farsa. Nie ma co przykładać do tego zbyt wielkiej wagi. I tak wszyscy wiedzą, że Jake jest rewelacyjny. I na bank on wie, że wszyscy wiedzą z obscarem czy bez ;)

johnnybravo1991

Oskar to prestiżowa nagroda. Gyllenhaal grał w ,Nightcrawler' ścierwo. Zdarzało się, że negatywni, pierwszoplanowi aktorzy dostawali nagrody, ale temu facetowi uchodzi wszystko płazem. To nie jest wzór do nagrody zdaniem Akademii. Oni patrzą na całokształt roli w szerokim jej kontekście.

johnnybravo1991

Też się na tym zastanawiałem tym bardziej, że jest w połowie żydem.

johnnybravo1991

Jeśli nie nominują go za "Do utraty sił", to chyba stwierdzę, że tu już jest coś nie tak.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones