PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1062}

Zły porucznik

Bad Lieutenant
7,3 17 575
ocen
7,3 10 1 17575
6,9 14
ocen krytyków
Zły porucznik
powrót do forum filmu Zły porucznik

Czy takie filmy sie jeszcze robi w stanach ? Ten przytłaczający syf wielkomiejskiej dżungli i główny bohater brodzący w szambie.Znakomity amerykański film z genialną rolą Keitela.
Czy są jeszcze jakieś filmy które tak brutalnie pokazują świat czy już tylko robi się plastikowo - komputerowe filmy ?
Proszę o tytuły.

ocenił(a) film na 8
hattric_2

"Nieodwracalne", "Henry: Portret Seryjnego Mordercy".

ocenił(a) film na 9
hattric_2

Dokładnie, kiedyś kino "miało jaja" a teraz zamiast reżysera najważniejszą osobą na planie jest chciwy producent który wywalił by z takiego "Złego porucznika" połowę scen i upchnął by go w segmencie dla siedmiolatków.

ocenił(a) film na 9
vincemuniano

W stanach to trudno już o takie filmy, mogę polecić za to duńską trylogię Pusher, bohaterowie wpadają w coraz to bardziej śmierdzące gówno :)

vincemuniano

O to sobie może obejrze ;) Również podzielam smutek nad stanem kina formatowanego i plastikowego jak ...nie powiem co, szkoda gadać. Ale nowy "Zły porucznik" jest fajny, co prawda jeżeli kogoś urzeka to już nie tym samym co takie filmy jak ten.

vincemuniano

Znalazłem tylko "Pusher 2" hmmm chyba nie o taki film mi chodziło...
"Nieodwracalne" to francuski film a pojechane francuskie filmy jak ten Kalwaria,Martyrs,A L’interieur czy Haute Tension to rozmowa na innny temat.
Podam przykład: Taki film jak "Sid i Nancy" z bardzo dobrą rolą Garego Oldmana z 1986 roku jest już raczej nie do zrobienia w erze plastikowego kina.

ocenił(a) film na 9
hattric_2

http://www.filmweb.pl/film/Dealer-1996-33076

ocenił(a) film na 10
hattric_2

arcydzieło.. jak słyszę, że nowa wersja jest lepsza to mnie skręca..

michostr86

arcydziełem to nie jest, ale zgodzę się co do drugiego - nowa wersja to kompletny chłam.

RKL

no jak nie jest jak jest :)

ocenił(a) film na 10
dran

Właśnie, JEST !!! :)

ocenił(a) film na 10
hattric_2

Hiena 2014, ill manors

ocenił(a) film na 7
hattric_2

"Dzień próby" identyczny klimat

ocenił(a) film na 10
hattric_2

Obawiam się, że jak lubisz takie kino, to jedyne co mogę polecić to...kino XX wieku od lat 40-tych do końca ostatniej dekady XX wieku i kilka pozycji z pierwszej dekady XXI wieku, bo potem kinematografię zdominowali i w pełni przejęli ideologowie, a nie wizjonerzy, artyści czy geniusze. A ideologie obecnie niemal w pełni kontrolujące wszystkie produkcje są wiadomego pochodzenia (utra-marksiści, skrajna i radykalna lewica zwana też "lewactwem", marksiści kulturowi [ci są chyba najbardziej zabójczy dla kinematografii] i oczywiście agresywny i absurdalny feminizm). Kilka ciekawych tytułów pojawia się w tym wątku, ale to nie jest nawek przysłowiowy czubek góry lodowej. Tak się kręciło filmy w wieku XX. Oczywiście każda dekada ma swój charakter, zmieniało się aktorstwo i techniki filmowe, ale można znaleźć naprawdę całe mnóstwo filmów wyjątkowych (czego niestety nie mogę powiedzieć z może naprawdę nielicznymi wyjątkami o kinematografii współczesnej). Szukasz mrocznych klimatów i dobrych dramatów ? Zacząłbym od kina noir, choć nie są tak złożone jak "Zły porucznik" pokazują brud i cynizm otaczającego bohaterów świata, ale i ich oddanie sprawie. Z kina bardziej współczesnego pierwszym tytułem, jaki przyszedł mi głowy, jest już wspomniany "Training Day" autorstwa Antoine Fuqua ("Dzień próby", 2001) z niezwykłym popisem Denzela Washingtona czy nieco późniejszym obrazie "Gliniarze z Brooklynu" (Brooklyn's Finest, 2009 z doborową obsadą), filmie ukazującym kto tak naprawdę produkuje i komu tak naprawdę sprzedaje narkotyki w dzielnicach murzyńskich. Dodałbym też słynnego reżysera portretującego "czarne" społeczności i ich problemy, czyli Spike Lee z lat 90-tych. No i na koniec niektóre tytuły kina wojennego, czyli np. "Czas Apokalipsy" ale to realia wojny zupełnie odmienne od realiów jakiegokolwiek amerykańskiego miasta.

ocenił(a) film na 10
tomash74

I jeszcze w ramach uzupełnienia moich rekomendacji sugerowałbym przyglądać się reżyserom i ich twórczości opisywanych na różnych portalach filmowych i nie tylko (np. anglojęzyczna Wikipedia jest dosyć dobrym źródłem informacji o twórcach filmowych i samych filmach, jest bardzo dobrym punktem zaczepienia w poszukiwaniach określonych treści, a przy okazji ostrzegam przed skandalicznym poziomem polskojęzycznej Wiki).

ocenił(a) film na 10
tomash74

Jeszcze jedno nazwisko i jeszcze jeden tytuł. Martin Scorsese i "Mean Streets" ("Ulice nędzy", 1973) i znowu Keitel i De Niro :)

ocenił(a) film na 10
tomash74

Koniecznie "New Jack City" (1991) Mario Van Peeblesa (Wesley Snipes, Ice-T i.in.) , który pomyliłem z jak najbardziej wpisującym się w zadane kryteria "Gliniarze z Brooklynu".

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones