PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=866609}

Winni

The Guilty
6,1 36 937
ocen
6,1 10 1 36937
5,4 14
ocen krytyków
Winni
powrót do forum filmu Winni

Świetny

ocenił(a) film na 9

Nie wiem dlaczego ma takie niskie oceny. Film jednego aktora. Niesamowity, przejmujący.

ocenił(a) film na 7
m_stegawska

Bo wszystko, co w tym filmie jest dobre, było już w oryginale. Różnica jest taka, że historia została dopasowana, by być łatwiejsza do strawienia, a tym samym (przynajmniej według mnie) traci na wadze.

m_stegawska

Bo większość zna zakonczenke i już widziała ten film w oryginale. historia identyczna

ocenił(a) film na 5
m_stegawska

Dlatego: uwaga spoiler: żona rozcina brzuch swojemu synowi, a mąż zamiast zadzwonić natychmiast na pogotowie, bo może chłopca da się uratować, pakuje żonę w samochód i wiezie do psychiatryka, a sześcioletnią córkę zostawia ze zwłokami brata, bo nawet się nie pofatygował sprawdzić, czy jego dziecko żyje i uznał, że zostawia ją z trupkiem. Druga rzecz. Główny bohater ma rano ważną rozprawę sądową, ważącą na jego życiu, ale idzie do roboty na nocną zmianę.

ocenił(a) film na 5
m_stegawska

Cóż, ja oryginału (jeszcze) nie widziałam, ale opis na filmwebie w zasadzie spoileruje, co się wydarzy. "Dyspozytor ratunkowy próbuje ocalić kobietę w poważnym niebezpieczeństwie, ale wkrótce odkrywa, że nie wszystko jest takie oczywiste." Co tam mogło być nieoczywistego oprócz tego, że to kobieta okaże się winowajcą? Także zaskoczenia nie było, a bez zaskoczenia film jest po prostu średni.

ocenił(a) film na 4
m_stegawska

Lubię filmy, ktore się dzieją w jednym pomieszczeniu, albo gra w jeden aktor, ale tutaj ocena zasłużona. We mnie nie wzbudził żadnych emocji. Może sięgnę po oryginał, podobno o wiele lepszy.

ocenił(a) film na 1
doroti

Bo nie ma gam skladu ni ładu

ocenił(a) film na 7
doroti

Polecam gorąco oryginał.

ocenił(a) film na 5
m_stegawska

Bo jest przeszarżowany. Duńska wersja jest subtelna, stonowana i emocje wybuchają na koniec, tutaj wszystko od początku jest naładowane na siłę, dramaty są dodatkowo podbite (nasz bohater ma córkę, wyraźnie widać, że ma problemy z wybuchami złości itp).
SPOILER!
No i zakończenie, które woła o pomstę do nieba z tym telefonem do dziennikarki i dzieckiem na OIOMie. Litości.

m_stegawska

Nie rozumiem po co oglądają te rimejki skoro te oryginały to takie arcydzieła, pewno tylko po to żeby jak zwykle postękać i pozaniżać oceny

ocenił(a) film na 7
m_stegawska

Dobry, ale jednak słabszy od pierwowzoru, świetny Gyllenhaal. Kto nie widział polecam Winnych z 2018 w produkcji bodajże duńskiej. Moim zdaniem rewelacyjny był właśnie pierwszy film, ten jest bardzo podobny i na tym traci. Ja cały czas miałem w głowie pierwszy film i w sumie nie było elementu zaskoczenia, co się wydarzy, jak przy pierwowzorze. Jakbym oglądał w odwróconej kolejności, może opinia byłaby inna. A remake obejrzałem, bo chciałem zobaczyć jak wygląda w amerykańskiej wersji. I film jest dobry, jest ok, ale nie rewelacyjny jak pierwszy.

ocenił(a) film na 8
m_stegawska

Ja nie oglądałem pierwowzoru, serialu, nie czytałem książki, komiksu itp, itd, etc.
Oceniam tylko i wyłącznie ten film i też uważam że jest świetny. Świetna rola Jake'a Gyllenhaal'a. Pokazać taką gamę emocji siedząc przy biurku to wg mnie wielka sztuka.
Polecam.

Werbel

Jake miał za dużo wybuchów złości, jak na pracę na takim stanowisku.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones