PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=748224}

Okja

7,1 43 869
ocen
7,1 10 1 43869
7,2 35
ocen krytyków
Okja
powrót do forum filmu Okja

Poczatek, a szczególnie pierwsze sceny w ktorych poznajemy Okje i jej opiekunkę sugerują, że bedziemy mieli do czynienia z ckliwym kinem familijnym, ale juz kilka chwil po tym gdy akcja przenosi się do Seulu zmieniamy zdanie. Film nie zmienia się co prawda w jakąś krwawą jatkę, ale przykładawo twórcy pozwalają sobie wpleść nieco wulgaryzmów przez co nie ma się wrażenia, że jest on przesadnie ugrzeczniony. Jest to poruszajacy i pouczajacy film, ale nie czuć by wartości, które stara się nam przekazać byly nam wciskanę na siłę i piszę to z perpektywy osoby, którą na co dzień raczej mało obchodzi skąd wzięło się mięso na talerzu :D Myślę, że jest to zasługa odpowiednio wyważonego przerysowania obydwu stron konfliktu. W najbardziej przesadzoną postać wciela się Jake Gyllenhaal, zupełnie nie przypomina ona żadnego granego przez niego wczesniej bohatera. Wszystkie główne postaci są swietnie obsadzone, zarówno Tilda w podwójnej roli jaki i Paul Dano ze swoim łagodnym wyrazem twarzy pasują idealnie. Na filmie uśmiałem się lepiej niz na niejednej komedii, chociaz trzeba zaznaczaczyc ze jest to raczej ten rodzaj humoru który znamy z kina azjatyckiego. Rezyser doskonale łączy elementy kina amerykańskiego i koreańskiego. Początkowo wielka świnia na ekranie wyglądała sztucznie i miałem wrażenie, że możnaby włożyć w efekty specjalne nieco więcej pracy i pieniędzy, ale szybko się do tego przyzwyzwyczaiłem i komplenie przestało mi to przeszkadzać. To najlepszy film wyprodukowany przez netflixa, który dotąd widzialem i mogę go z czystym sumieniem polecić ;)

mario_ka

Akurat efekty w tym filmie są w miarę dobre. Gorzej wyglądają w filmie The Host: Potwór i Snowpiercer. Ogólnie w filmie jest wszystko co w innych filmach Bonga: czarny humor, połączenie komedii z dramatem, zakończenie, które z jednej strony kończy się dobrze, a z drugiej pozostawia lekki niedosyt.

Ogólnie nie jestem dużym fanem tego reżysera, ale Okja zdecydowanie jest jego najlepszym filmem. (wcześniej widziałem Zagadkę zbrodni, The Host i Snowpiercer).

mario_ka

A jaką to ma kategorię ? 12 latek może oglądnąć ?

Fiskomp2

moim zdanie nie

ocenił(a) film na 8
Fiskomp2

na netflixie ma kategorię 16+. filmem familijnym to nie jest.

ocenił(a) film na 7
mario_ka

mamy do czynienia z ckliwym kinem familijnym

marcin_lendzion

no taa, szczególnie podczas scen w rzeźni :) nie dajcie się zwieźć familijnej otoczce, film jest przeznaczony raczej dla starszych widzów

ocenił(a) film na 9
_Nelly_

Albo sceny gwałtu dokonanego na zwierzęciu

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones