PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=782949}
6,6 13 418
ocen
6,6 10 1 13418
7,4 27
ocen krytyków
Kraina wielkiego nieba
powrót do forum filmu Kraina wielkiego nieba

Bardzo mi sie fabuła kojarzy z Blue Valentine i Droga do szczęścia.

goniusiat

A tam ktoś miał romans.

Iza_Kluba

SPOLIER ALERT! no ba że tak. w obu filmach pojawił się motyw niewierności - w "Drodze do szczęścia" Leo DiCaprio i Kate Winslet grają nieszczęśliwe małżeństwo - oboje tj. zarówno mąż i żona robią skoki w bok (mąż więcej niż jeden, oczywiście). w Blue Valentine niewierna była bohaterka grana przez Michelle Williams, Cindy.

ocenił(a) film na 5
isobel

Nie przypominam sobie, żeby Cindy w "Blue Valentine" była niewierna mężowi. Wcześniej, zanim jeszcze zaczęła się z nim umawiać miała faceta, który zresztą zrobił jej dziecko i porzucił, ale potem już była tylko z mężem o ile mi wiadomo.

Naethalee

SPOILER ALERT - ciąg dalszy.

a no niestety Cindy nie była wierna Deanowi. zrobiła skok w bok wtedy kiedy byli "zwykłą" parą - tj. przed ślubem - i przy okazji zaciążyła. pomimo tego świństwa które mu zrobiła Dean z nią został no i wychowywali razem jej córkę.

to że go zdradziła wychodzi na jaw w scenie na moście (czy tam nie wiem co to było. po prostu nad wodą): Dean wyczuł, że coś się złego stało i wymusił na Cindy żeby powiedziała o co chodzi - niechętnie wyznała że jest w ciąży. kiedy Dean spytał się czy to on jest ojcem, padła odpowiedź: "Nie wiem. Może". to jest oczywiste jednak - dla bohaterów i dla widzów - że nie ma nawet żadnego "może" i że to na pewno nie z nim jest w ciąży.

zresztą jest też tak mniej więcej na początku filmu scena kiedy Cindy - jako żona Deana od kilku lat, czas teraźniejszy w filmie - podczas zakupów w supermarkecie wpada na swojego ex. trochę rozmawiają i w pewnym momencie ten jej ex spytał się z głupim uśmieszkiem "Jesteś wierna mężowi?". Cindy odpowiedziała po kilku chwilach ciszy że tak, jest mu wierna i wtedy jego głupi uśmieszek się pogłębił. ta scena nabiera sensu później.

a to czy Cindy była mu wierna po ślubie nie jest aż takie pewne

ocenił(a) film na 5
isobel

W pierwszym poście mówiłaś o niewierności w małżeństwie. To o czym tutaj mówisz teraz, zdarzyło się przed małżeństwem, więc nie należy tego zaliczać do niewierności małżeńskiej. Koniec off-topu.

Naethalee

pytanie było o romans - ogółem, w związku. a w obu filmach faktycznie pojawia się motyw niewierności. nikt - w tym ty - nie podkreśliłaś, że chodzi o niewierność małżeńską. dopytywałaś się tylko o to czy go zdradzała. btw, nie ma za co, suko.

isobel

XD śmiechłem

ocenił(a) film na 7
goniusiat

Skojarzenia jak najbardziej trafne, każdy z tych filmów jest mniej więcej o tym samym - o cichym rozczarowaniu swoim życiem i partnerem.

nynavee

I o latach sześćdziesiątych bez maski ;)

ocenił(a) film na 8
goniusiat

Nie wiem, mi się kojarzy z Kto się boi Virginii Woolf?

goniusiat

Ja za to miałam silne skojarzenia ze "Wspomnieniem lata". Bardzo podobne.

goniusiat

tsaa, tylko ze Revolutionary Road to dobry film a dwa pozostałe i ten są chjowe

ocenił(a) film na 6
goniusiat

Wie ktos gdzie to nagrywali?Te miasto bardzo urokliwe.

ocenił(a) film na 5
goniusiat

Zgoda,ale do "Blue Valentine" to mu jednak daleko - tam ekran aż kipiał od emocji,a tu takie lekkie flaki z olejem.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones