PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=695659}
7,3 151 630
ocen
7,3 10 1 151630
6,2 21
ocen krytyków
Everest
powrót do forum filmu Everest

Zły tytuł

ocenił(a) film na 7

Tytuł powinien brzmieć "What Happened to Everest?" ("Co się stało z Mt. Everest?"). Myślę, że byłby bardziej adekwatny i sam film dawałby więcej do myślenia. Chodzi mi o to, jak z najwyższej góry świata zrobiono maszynkę do robienia pieniędzy. Himalaizm był i powinien być czymś, czym zajmują się ludzie, którzy poświęcili górom całe swoje życie, a nie ktoś dla prestiżu w towarzystwie czy własnej satysfakcji wybiera się na taką płatną wycieczkę, chociaż wcześniej może nawet nigdy nie był chociażby na 5000 m. Przewodnik czy tragarze praktycznie wniosą kogoś takiego na górę (tak to obecnie wygląda), ale może się pochwalić, że na Evereście był. Takie wysokości powinny pozostać domeną najlepszych, najwytrzymalszych i najwytrwalszych, ale czego się nie robi dla kasy. Wszystko jest pięknie, póki nie popsuje się pogoda, tak jak to miało miejsce w tym filmie. Ogólnie film jest całkiem dobry. Dobrze zrealizowana hollywoodzka produkcja, a te widoki w 3d są naprawdę warte zobaczenia.

kinomanpl

No cóż, nie zrozumiałeś o co w tym filmie chodziło. Czyli tego, że wejścia na Everest nie da się kupić, nie ważne ile się zapłaci. Pojęcie "komercyjna wyprawa" jest bardzo mylące, każdy członek takiej wyprawy jest naprawdę świetnym wspinaczem z doświadczeniem. Polecam przeczytać książkę "Wszystko za Everest", pozwoli Ci zobaczyć szerszą perspektywę tego tragicznego roku na Everscie. Ponieważ to nie jest tak, że ktoś jest tam "wnoszony" jest to po prostu fizycznie nie możliwe, nie zostało to pokazane, ani wytłumaczone w filmie, tak naprawdę to film pomija wiele istotnych kwestii ukazanych w książce. Dlatego gorąco zachęcam do jej przeczytania.

ocenił(a) film na 7
Jurom29

Da się wejście na Everest kupić i się kupuje. Może nie wynika to z tego filmu ale da się. Ja czekam na film o szczęśliwej ekspedycji na Everest, który wstrząśnie widzem. To jest moim zdaniem wyzwanie.

crux7

Kupić wejście, a wejść to są dwie różne rzeczy. Krakauer świetnie opisuje to w swojej książce na podstawie której nakręcono ten film. Jednak sam film tego nie oddaje, nad czym bardzo ubolewam.

ocenił(a) film na 6
kinomanpl

Ja mam inne podejście. Uważam że wszystko co na Ziemi, powinno być dostępne dla każdego, a nie tylko dla wybrańców. Ty też przecież nie wchodzisz na piechotę na najwyższe budynki, a jednak podziwiasz potem widoki z okna najwyższego piętra. Równie dobrze mógłbyś powiedzieć, że te widoki nie należą się osobom jeżdżącym na wózku inwalidzkim.
Gdybyś miał dostatecznie dużo kasy by polecieć na Księżyc (w pewnym i bezpiecznym towarzystwie) - uwierz mi, skorzystałbyś z takiej możliwości, mimo że nie byłbyś wykształconym astronautą.

ocenił(a) film na 7
Sighma

Wszystko powinno być dostępne wszystkim? Emanuje z tego zdania dobre serce. Może i powinno ale nie jest. Fakty.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones