filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Nagrody im. Jana Machulskiego
2012
http://www.janmachulski.pl
Data wręczenia nagród:
10 listopada
Nagroda Polskiego Kina Niezależnego im. Jana Machulskiego
Najlepszy film
wygrane
Opowieści z chłodni
(2011)
Grzegorz Jaroszuk
Historia dwójki najgorszych pracowników supermarketu, którzy muszą znaleźć cel w życiu.
Najlepsza aktorka
wygrane
[Irena Jun]
Irena Jun
jako Babcia Marka w filmie
Portret z pamięci
(2011)
nominacje
Ewa Szykulska
Gdyby ryby miały głos
(2010)
Maria Seweryn
Koniec Świata
(2010)
Sylwia Juszczak
Zniknięcie
(2011)
Najlepszy aktor
wygrane
[Wojciech Solarz]
Wojciech Solarz
jako K. I. Gałczyński w filmie
Odwyk
(2011)
nominacje
Łukasz Chrzuszcz
Gdyby ryby miały głos
(2010)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Piotr Bernaś]
Piotr Bernaś
Paparazzi
(2011)
nominacje
Tomasz Jurkiewicz
Gdyby ryby miały głos
(2010)
Krzysztof Szafraniec
Wino
(2010)
Magnus Arnesen
Zaśpiewaj mi do snu
(2009)
Najlepsze zdjęcia
wygrane
Gdyby ryby miały głos
(2010)
Kacper Fertacz
Bohater filmu, 30-letni Wojtek, czuje się coraz bardziej przytłoczony przez matkę, kontrolującą i planującą w najdrobniejszych szczegółach jego życie.
nominacje
Czwarty człowiek
(2010)
Filip Cichecki
Opowieści z chłodni
(2011)
Marcin Władyniak
Popatrz na mnie
(2011)
Karol Stadnik
Urodziny
(2010)
Ita Zbroniec-Zajt
Najlepszy film animowany
wygrane
Rosa Alba
(2011)
Beniamin Szwed
nominacje
Protozoa
(2010)
Anita Kwiatkowska-Naqvi
Wino
(2010)
Krzysztof Szafraniec
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Ubierz mnie
(2011)
Małgorzata Goliszewska
Reżyserka w ramach eksperymentu poprosiła swoją mamę, babcię i przyjaciółkę - osoby, które zawsze krytykowały jej styl - o wybór zestawu ubrań, w których ich zdaniem będzie wyglądać korzystnie.
nominacje
Spacer
(2010)
Aneta Kopacz
,
Paweł Popko
Takie życie...
(2010)
Daniel Zieliński
Najlepszy montaż
wygrane
Zabawy dziecięce
(2011)
Justyna Król
nominacje
Bez śniegu
(2011)
Max Arehn
Jubilatki
(2009)
Wojciech Wikarek
Klajmax
(2011)
Cezary Grzesiuk
Najlepszy scenariusz
wygrane
Opowieści z chłodni
(2011)
Grzegorz Jaroszuk
Historia dwójki najgorszych pracowników supermarketu, którzy muszą znaleźć cel w życiu.
nominacje
Bez śniegu
(2011)
Magnus von Horn
Drżące trąby
(2010)
Natalia Brożyńska
Koniec Świata
(2010)
Natalia Kostenko
,
Antoni Syrek-Dąbrowski
Wyróżnieni w roku 2012
Opowieści z chłodni
(
2/3
)
Gdyby ryby miały głos
(
1/4
)
Paparazzi
(
1/1
)
Zabawy dziecięce
(
1/1
)
Portret z pamięci
(
1/1
)
Ubierz mnie
(
1/1
)
Rosa Alba
(
1/1
)
Odwyk
(
1/1
)
Koniec Świata
(
0/2
)
Bez śniegu
(
0/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.